Κυριακή 27 Οκτωβρίου 2013

Πέρασε και από το Περιβολάκι ο Ιάσων Αυγής.

iason augis proponisi
Πέρασε «αέρας» και από το Περιβολάκι ο Ιάσων Αυγής, ο οποίος κατάφερε να πάρει το «διπλό» με  0-3 επί της τοπικής Δόξας και να φτάσει τους 16 βαθμούς.

Η ομάδα του Φώτη Γουνιώτη επέβαλλε τον ρυθμό της από τα πρώτα λεπτά και βρέθηκε μπροστά στο σκορ με 1-0, με το γκολ του Σάββα Μαρίκου, ένα αποτέλεσμα το οποίο έμεινε μέχρι και το τέλος του πρώτου ημιχρόνου. Το 2-0 και το 3-0 έκανε με δύο προσωπικα γκολ ο Γκιάτα στο 65ο και 85ο λεπτό αντίστοιχα. Πλέον ο Ιάσων Αυγής βρίσκεται στην πρώτη θέση της βαθμολογίας του 4ου ομίλου, διαθέτοντας την παραγωγικότερη επίθεση του ομίλου με 16 τέρματα ενώ την επόμενη αγωνιστική θα υποδεχθεί την Δόξα Αρετής.

Στο «στρατόπεδο» της Δόξας Περιβολακίου, το παιχνίδι πήγε εξ” αρχής στραβά για την ομάδα του κ. Καϊπαλέξη, καθώς από το 2ο λεπτό βρέθηκε να χάνει με το γκολ του Μαρίκου. Το Περιβολάκι λοιπόν μετά την εντός έδρας ήττα από τον Ιάσωνα με 0-3, παρέμεινε στους τρεις βαθμούς και την επόμενη αγωνιστική θα δοκιμαστεί στον Σοχό απέναντι στον Εθνικό.

ΔΟΞΑ ΠΕΡΙΒΟΛΑΚΙΟΥ- ΙΑΣΩΝ ΑΥΓΗΣ 0-3
Σκόρερ: Μαρίκος Σ. 2΄, Γκιάτα 65΄, 85΄

Ιάσων Αυγής (Γουνιώτης): Μιχαηλίδης, Κυριακόπουλος, Μαυρής, Μάντσος (70΄ Χατζητοπούζης), Τσινασλανίδης, μαρίκος Σ., Φιλιππίδης (80΄ Παρασκευόπουλος) , Νέκος (30΄ Σκεντέρης), Ανδρεάδης, Γκιάτα, Σταυρίδης

Δόξα Περιβολακίου (Καίπαλέξης): Λεπίδης, Ζουμπούλης, Κεκτσίδης, Παραστατίδης, Χασίδης, Οικονομίδης, Μουζαζβίλι, Σπανός, Γιωργάκενας, Καφετζής, Τοπαλίδης

Αγωνίστηκαν επίσης οι: Χαλκίδης και Κανδύλας