Κυριακή 27 Οκτωβρίου 2013

«Σοκ» για τον Μακεδονικό Λητής στις καθυστερήσεις.

malakopi

Μετά από τα γκολ που είχε δεχθεί στα τελευταία λεπτά από την Καρδία, από τον Ποσειδώνα Καλαμαριάς και από τον ΠΑΟΝΕ, ο Μακεδονικός Λητής έχασε και πάλι στις καθυστερήσεις από την Μαλακοπή με 2-1.

Κακή συνήθεια έχει αποκτήσει ο Μακεδονικός Λητής, ο οποίος ότι καταφέρνει μέχρι τα πρώτο 80 λεπτά των παιχνιδιών, το καταστρέφει στο τελευταίο δεκάλεπτο. Χθες λοιπόν στο γήπεδο της Πυλαίας απέναντι στον ΠΟ Μαλακοπής, αν και προηγήθηκε με 0-1 με το γκολ του Δασύλα στο 18ο λεπτό, τελικά κατάφερε να δεχθεί δύο γκολ στο δεύτερο μέρος από τον φορμαρισμένο Φεντάνη και να ηττηθεί στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων με 2-1.

Από την μεριά του νικητή ΠΟ Μαλακοπής, σε «μεγάλη» μέρα βρέθηκε ο Φεντάνης ο οποίος με τα δύο γκολ που πέτυχε ήταν ο mvp του παιχνιδιού, φτάνοντας παράλληλα τα επτά συνολικά τέρματα στο φετινό πρωτάθλημα. Η Μαλακοπή πλέον βρίσκεται στην 10η θέση με 17 βαθμούς και την επόμενη αγωνιστική πηγαίνει στην Επανωμή για το ματς με την τοπική Αναγέννηση, σε ένα ματς που επιστρέφει και ο επιθετικός Αναστασιάδης.

ΠΟ ΜΑΛΑΚΟΠΗΣ- ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ ΛΗΤΗΣ 2-1

Σκόρερ: Φεντάνης 57΄/ 93′/ Δασύλας 18΄
Διαιτησία: Παρασκευάς (Μερκενίδης Α.- Σιανίδης)

Μαλακοπή (Βλάχος): Πλάνος, Αραμπατζής, Καραγκούνης, Μουρατίδης (78΄ Παντελής), Πλούμης, Παναγιωτίδης, Φεντάνης, Συμεωνίδης, Φέμι (81′ Ματελόπουλος), Τσαβδαρίδης, Αλί (66΄ Λαμπαδάριος)

Λητή (Μαϊδάτσης): Τούμπελης, Μαστορόπουλος, Ευθυμιάδης, Παπαδόπουλος Γ., Νίκας, Βαλαής, Μπουλαλάς (90΄ Μποβάκης), Παπαδόπουλος (68΄ Πιτσινέλης), Τζίκος, Δασύλας, Αγγελίδης (62΄ Θεοδώρου)