Είχαμε την χαρά να απολαύσουμε σήμερα ένα παιχνίδι βγαλμένο από τα παλιά…. με ένταση,πάθος ,αρκετές κίτρινες κάρτες ,μικρές αψιμαχίες αλλά και όμορφες προσπάθειες των πρωταγωνιστών εντός του γηπέδου!
Οι δυο ομάδες τα δώσανε όλα στον αγωνιστικό χώρο καθώς εκτός από τους 3 βαθμούς ,υπάρχει και αυτή η έξαψη και το γόητρο που αφήνει στο τέλος διαχρονικά αυτό το παιχνίδι.ο Εθνικός κατάφερε και χαμογέλασε στο τέλος αφού έδειξε από την αρχή τα δόντια του,ότι σήμερα…
Δεν αστειεύεται….

Στα του παιχνιδιού τώρα:
Τα Μάλγαρα μπήκαν φουριόζα και μόλις στο 1ο λεπτό ένα σουτ του Μπουμπιδη τραντάζει το δοκάρι,ήταν όμως προμήνυμα καθώς στο 3ο λεπτό ο (Κυμινιώτης) Γιάννης Δήμου με άπιαστη κεφάλια ανοίγει το σκορ σε 1-0.Η μοίρα όμως έχει αλλά σχέδια και φτάνουμε στο 7ο λεπτό όπου μετά από ένα στημένο τα Κύμινα έφεραν το ματς στα ίσια με τον (Μαλγαρινό) Γιάννη Τσαλκιτζή να σκοράρει αλλά να μην το πανηγυρίζει καθώς σκόραρε κόντρα στην πρώην του ομάδα.Στο υπόλοιπο του ημιχρόνου δεν σημειώθηκε κάτι συναρπαστικό και οδηγηθήκαμε στην ανάπαυλα.
Το 2ο ημίχρονο είχε ανάλογη συνέχεια και ο Εθνικός μπήκε με το μαχαίρι στα δόντια και κατάφερε να προηγηθεί ξανά στο σκορ στο 55’με ομαδική προσπάθεια και με ασίστ του Πονοπουλου,ο Δήμου ήταν εκεί που έπρεπε και με το 2ο του γκολ έφερε την ομάδα να πανηγυρίζει έξαλλα και τους μαλγαρινους στην κερκίδα στα ύψη.
Δεν σταματάει την προσπάθεια και θέλοντας να κλειδώσει το ματς,πιέζει και φτάνουμε στο 67’ όπου είναι σειρά του Μπουμπιδη να σκοράρει για το 3-1 και να γίνεται όλη η ομάδα μια αγκαλιά👌
Το μόνο που κατάφερε ο Ολυμπιακός είναι να μειώσει το σκορ στο 85’ με ωραίο σουτ μέσα από την περιοχή.
Το σφύριγμα της λήξης ήταν αυτό που οδήγησε το σύνολο των παιχτών στο έδαφος καθώς και οι 22 τα είχαν δώσει ΟΛΑ στο χορτάρι👏
-Ευχόμαστε στον γείτονα Ολυμπιακό Κύμινων καλή συνέχεια και να επιτύχει τους στόχους του🤝
-Εμείς εδώ στα Μάλγαρα συνεχίζουμε την πορεία μας με το επόμενο εντός έδρας παιχνίδι την Κυριακή στις 16:30 με την Νεάπολη.