Μαγνησιακος- Μάλγαρα 1-1

Εθνικός Μαλγάρων

Ένα κακό παιχνιδι από πλευράς Εθνικού σήμερα που δεν κατάφερε να επιβάλλει τον ρυθμό του και να διεκδικήσει κάτι παραπάνω από το παιχνίδι.
Η εξέλιξη του ματς:

Τα Μάλγαρα μπήκαν νωθρά στο παιχνίδι και στο 15’ ο διαιτητής καταλογίζει πεναλντυ εις βάρος του Εθνικού,η μπαλα όμως βρίσκει στο δοκάρι.Σε 2-3 φάσεις στο 1ο ημίχρονο τα Μάλγαρα δεν καταφέρανε να προηγηθούνε σε κεφαλιές του Δήμου και του Αλέξη και πάμε στην ανάπαυλα με 0-0.
Το 2ο ημίχρονο ξεκίνησε με πολύ άγχος και θέλοντας να επιβληθούμε στο ματς μια κακή στιγμή στο 58’ ο μαγνησιακος σε μια αδράνεια μέσα στην περιοχή κατάφερε να προηγηθεί.Σε εκείνο το σημείο πήραμε τα ηνία του αγώνα με μια ανούσια υπεροχή,φτάνουμε στο 77’ όπου μετά από εκτέλεση κόρνερ ο Μεσιαρης πηδάει πιο ψηλα από όλους και με κεφάλια φέρνει το ματς στα ίσια.Θελοντας να εκμεταλλευτούμε το σημείο ανεβήκαμε στο γήπεδο αλλά σε μια κακή αντίδραση μας μέσα στην περιοχή ο διαιτητής καταλογίζει κι 2ο πεναλντυ υπέρ του Μαγνησιακού εκεί όμως είναι ο τερματοφύλακας Ζιφκας να αποκρούει το πεναλντυ και να δίνει άλλο τόνο στο υπόλοιπο του ματς.Δεν καταφέραμε να μετουσιώσουμε σε γκολ κάποιες καλές στιγμές μας και μοιραία ήρθε η πρώτη μας ισοπαλία για φέτος.
Κρατάμε μόνο τον έναν βαθμό από το παιχνίδι και τίποτα άλλο,βλεπουμε τα λάθη μας που σήμερα ήταν αρκετά,δουλεύουμε στις προπονήσεις και βλεπουμε το αύριο με αισιοδοξία….
Ευχαριστουμε τον Μαγνησιακο για την άψογη φιλοξενία του και επιφυλασσόμαστε για τον 2ο γυρο👏👌🤝