Δευτέρα 16 Σεπτεμβρίου 2024

Στην τρίτη θέση η Νίκη Μεσημερίου

Α.Π.Σ. Νίκη Μεσημερίου

Το 2 στα 2, απέναντι σε ομάδες του Δήμου μας, έκανε η ομάδα μας για το θεσμό του κυπέλλου επικρατώντας και του Αχιλλέα Περαίας με 1-2 και περνώντας έτσι στην 3η φάση της διοργάνωσης. Μετά το πρώτο αναγνωριστικο 20λεπτο η ομάδα μας ανέβασε στροφές και έχασε ευκαιρίες για να ανοίξει το σκορ, αρχικά με κεφαλιά του Τ. Παπαδόπουλου, στη συνέχεια με σουτ του Panagiotis Mellidis κ στην εκπνοή του ημιχρόνου με δοκάρι του αρχηγού Βασίλης Γερασίμου. Το 2ο ημίχρονο συνεχίστηκε στο ίδιο μοτίβο και στο 51' ο Νίκος Νικολάρας πλασαρε και άνοιξε το σκορ, μετά από πολύ έξυπνη πάσα σε φάουλ που εκτέλεσε ο Γερασίμου. Στο 75' ο Τάσος Παπαδόπουλος έδωσε ασίστ στο Νικολάρα που διπλασίασε τα προσωπικά του τέρματα, αλλά κ της ομάδας μας, με ένα πραγματικά εκπληκτικό σουτ που κατέληξε στο δεξί "παραθυράκι" της αντίπαλης εστίας. Στο 85ο λεπτό οι γηπεδούχοι μείωσαν σε 1-2 με το σκορ αυτό να είναι και το τελικό της αναμέτρησης. Ευχαριστούμε την ομάδα του Αχιλλέα για τη φιλοξενία της και της ευχόμαστε καλή συνέχεια στις υποχρεώσεις της. Οι ποδοσφαιριστές του Αναστάσιος Μιχαηλιδης ρίχνουν πλέον την προσοχή τους στην έναρξη του πρωταθλήματος που μας βρίσκει αντιμέτωπους, την επόμενη εβδομάδα, με τον Ολυμπιακό Θεσσαλονίκης σε εκτός έδρας παιχνίδι.