Σάββατο 14 Σεπτεμβρίου 2024

ΘΑΝΑΗΛΑΚΗΣ:" Δικαιούμασταν κάτι καλύτερο"

Ένα παιχνίδι με πολύ δυνατές μονομαχίες σε όλες τις γραμμές του γηπέδου. Παρόλο που δέχτηκε η ομάδα μου γκολ από τα αποδυτήρια η ομάδα μου αντέδρασε πολύ γρήγορα καταφέραμε να πάρουμε τα ηνία μέσα στο γήπεδο και ισοφάρισαμε σχετικά γρήγορα και θα μπορούσαμε να πάρουμε και προβάδισμα αν ήμασταν πιο εύστοχη στις ευκαιρίες που κάναμε και θεωρώ ότι στο πρώτο ημίχρονο ήμασταν πολύ καλύτερη από τον αντίπαλο.

Και εκεί που δείχνανε ότι θα πάμε στο ημίχρονο με την ισοπαλία δεχτηκαμε ένα γκολ από κακή συνεννόηση του χάφ εχτρεμ με τον κεντρικό μου χάφ πήρε την μπάλα Μπακ χαφ τόν ακριτών μπήκε από τα αριστερά σχεδόν μόνος του και σε παράλληλη σέντρα έγινε το 2-1 σκορ ημιχρόνου. Στο δεύτερο ημίχρονο προσπαθήσαμε να βγούμε μπροστά αλλά χωρίς αποτέλεσμα όσο περνούσε ο χρόνος ρισκάραμε για την ισοφάριση αλλά ο αντίπαλος με κάποιες αντεπιθέσεις ευτυχισαν να διευρύνουν το σκορ σε 3-1 το οποίο ήταν και το τελικό. Θεωρώ ότι δεν δικαουμασταν αυτή την ήτα και μάλιστα με 3-1