Κυριακή 22 Σεπτεμβρίου 2024

Θερμαϊκος-Μάλγαρα 0-1

Εθνικός Μαλγάρων

Καλή ποδοσφαιρική χρονιά σε όλους!
Αγώνας πρωταθλήματος σήμερα για τα Μάλγαρα για την 1η αγωνιστική της Α’ κατηγορίας του νέου πρωταθλήματος απέναντι στην ομάδα του Θερμαϊκού.

Με το δεξί ο Εθνικός την νέα χρονιά σε ένα παιχνίδι ισορροπημένο,με πολλές εκατερωθεν χαμένες ευκαιρίες και για τις δυο ομάδες,αλλά ο εθνικός γεύτηκε στο τέλος την χαρά της νίκης με σκορερ τον Μπουμπιδη 🤫στο 57’.
Στο 1ο ημίχρονο ο Εθνικός ήταν αρκετά καλός έχασε τρομερές ευκαιρίες να βγει μπροστά στο σκορ αλλά ο αντίπαλος τερματοφύλακας ήταν εκεί που έπρεπε και κράτησε την εστία του ανέπαφη.
Στο 2ο ημίχρονο μπήκαμε με την ίδια ορμή και καταφέραμε να προηγηθούμε με ψύχραιμο πλασέ του Μπουμπιδη,από εκεί πέρα το ματς έγινε Ροντέο.ο Εθνικός θα μπορούσε να μεγαλώσει τον δείκτη του σκορ αλλά ήταν αναποτελεσματικός στην τελική εκτέλεση.ο Θερμαϊκος είχε και αυτός ιδανικές ευκαιρίες για να γυρίσει το παιχνίδι αλλά βρήκε μπροστά του τον τερματοφυλακα του Εθνικού Βασίλη Ζιφκα 👌ο οποίος πραγματικά κατέβασε ρολά σε κλασικές ευκαιρίες του αντιπάλου!
Κρατάμε τους 3 βαθμούς και την καλή παρουσία όλης της ομάδας στην πρεμιέρα μέσα και έξω από το γήπεδο και θα συνεχίσουμε να χτίζουμε πάνω σε αυτό.
Για τον Εθνικο ξεκίνησαν:
ΖΙΦΚΑΣ,ΠΟΝΟΠΟΥΛΟΣ ,ΡΕΤΣΕΠΗΣ,ΜΕΣΙΑΡΗΣ,ΜΑΡΚΟΥ,ΒΕΡΓΙΔΗΣ,ΠΑΠΑΖΗΣ Λ,ΑΤΖΑΜΙΔΑΚΗΣ,ΑΛΕΞΗΣ,ΠΕΤΡΑΚΗΣ και ΜΠΟΥΜΠΙΔΗΣ.
Έπαιξαν επίσης:ΔΗΜΟΥ,ΠΑΠΑΖΗΣ Δ,ΘΕΟΔΟΣΙΟΥ και ΜΗΛΟΒΙΑΝΟΣ
-Ευχαριστουμε για την φιλοξενία την διοίκηση του Θερμαϊκού και επιφυλασσόμαστε για τον 2ο γυρο🤝
-Τέλος προσωπικά ο Κώστας Μίκρας,η διοίκηση σύσσωμη και οι ποδοσφαιριστές της ομάδας μας θέλουν να ευχηθούν ταχεία ανάρρωση και όλα να πάνε καλα στο φίλο και μέλος της ομάδας του Θερμαϊκού Στέλιο Χατζηπαρασκευα 🙏
Τα Μάλγαρα συνεχίζουν να βλέπουν το μέλλον με αισιοδοξία!🔵⚪️💪
Επόμενο παιχνίδι στην έδρα μας με αντίπαλο τον Θρίαμβο Παρθενίου την Κυριακή 29/9 στις 17:00