Κυριακή 25 Φεβρουαρίου 2024

ΑΡΗΣ Κ17-ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ Κ17 2-1

Σημαντικό τρίποντο όσο αφορά την διεκδίκηση μιας θέσης στα πλέι οφ  για το πρωτάθλημα της Κ17 πέτυχε η ομάδα του κ.Ματελοπουλου στο γήπεδο του Φιλύρου......Βέβαια σε αυτές τις ηλικίες αυτό που έχουν ως ποιο βασικό σκοπό οι προπονητές και οι υπεύθυνοι των ομάδων είναι οι αξιοποίηση των νεαρών ποδοσφαιριστών  με σκοπό να ετοιμάζονται  για τις επόμενες  μεγαλύτερες κατηγορίες........

Κάνοντας την ανατροπή η Κ17 του Άρη επικράτησε εντός έδρας με 2-1 του Παναιτωλικού.

Οι φιλοξενούμενοι πήραν το προβάδισμα στο 6’ με το γκολ του Τσιριμώκου. Ο Δάσκος απάντησε σχετικά άμεσα για τον Άρη, ισοφαρίζοντας το σκορ στο 15ο λεπτό της αναμέτρησης.
Ο Καραμανλής με γκολ στο 55′ διαμόρφωσε το 2-1, το οποίο διατηρήθηκε ως το τέλος.

Η σύνθεση (Ματελόπουλος): Κυριακίδης, Γεωργίου, Κατσαρέας, Σιταράς, Σεβαστίδης, Σεφα, Χαρούπας, Δάσκος (85’ Μαυρόπουλος), Βέργας (60’ Βλαχονικολής), Βεριντιάνο (Παλάσκας 70’ ), Καραμανλής.
Για τον σημερινό αγώνα δήλωσε αποκλειστικά στο "Φουλ Ποδοδφαιρο " ο προπονητής Θωμάς Ματελοπουλος :

<<Ήμασταν κυριαρχοι στο παιχνιδι απο το πρωτο λεπτο, ενα λαθος μας εφερε πισω στο σκορ νωρις αλλα αντιδρασαμε γρηγορα!θα επρεπε να ειχαμε πετυχει περισσοτερα γκολ με βαση τις ευκαριες που καναμε!

τα παιδια εβγαλαν ψυχη στο γηπεδο και εδειξαν τι μπορουμε να πετυχουμε, περιμενω αναλογες εμφανισεις στη δυσκολη συνεχεια του πρωταθληματος!>>