Δευτέρα 20 Αυγούστου 2018

Ηττήθηκε, αλλά μοίρασε υποσχέσεις ο Ηρακλής

Φιλική ήττα στο πιο δυνατό φιλικό του γνώρισε ο Ηρακλής στην Ξάνθη, από την τοπική ομάδα, με 2-1.

Οι Θρακιώτες άνοιξαν το σκορ στο 20ο λεπτό της συνάντησης, έπειτα από όμορφο πλασέ με το δεξί του Ορφανίδη. Ο Ηρακλής «απάντησε» άμεσα, στο 29ο λεπτό, όταν ο Πασάς κέρδισε την κεφαλιά και ισοφάρισε για την ομάδα του, έπειτα από σέντρα που έγινε από αριστερά.

Στο δεύτερο μέρος οι δύο ομάδες έκαναν πολλές αλλαγές, με την Ξάνθη να παίρνει και πάλι «κεφάλι» στο σκορ, κάνοντας το 2-1. Συγκεκριμένα, ο Μελισσόπουλος με σουτ έδωσε και πάλι προβάδισμα στην ομάδα του, με τον Βοσνιάδη να μην υπολογίζει καλά την πορεία της μπάλας.

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:

Ξάνθη: Γκαραβέλης, Φασίδης, Χατζητερζόγλου, Φλίσκας, Θυμιανής, Κοβάσεβιτς, Καντά, Ορφανίδης, Σουλεϊμάν, Φάκκης, Μελισσόπουλος

Αγωνίστηκαν και οι: Σταθάκης, Μελιόπουλος, Τζελέπης, Γκατζόγιας, Τσαπάρης, Τενεκές, Αγγελόπουλος, Τριανταφύλλου.

Ηρακλής: Αμπάρης (34’ Βοσνιάδης), Καζναφέρης, Κουκόλης, Γιαννίτσης, Χιντζίδης, Κωστούλας, Παναγιωτούδης, Τάι, Πασάς, Χασομέρης, Περόνε.

Αγωνίστηκαν και οι: Γεωργίου, Γρηγοριάδης, Ζιαμπάρης, Καλτσάς, Κούσας, Κουτρομάνος, Μενδρινός, Παπαδόπουλος Γ., Πτηνόπουλος, Ρόβας, Στάμου, Στόιος.
ΠΗΓΗ:METROSPORT.GR