Τετάρτη 14 Μαρτίου 2018

Κυπελλούχος ο Α.Ο Καρδίας

Αποτέλεσμα εικόνας για κυπελλουχος η καρδια
Σε έναν τελικό «γιορτή» που για άλλη μια χρονιά διεξήχθη και πάλι στο γήπεδο της Τούμπας,ο ΑΟ Καρδίας πήρε τη νίκη στην παράταση και επικράτησε με 3-1 κόντρα στον ΠΑΟ Κουφαλίων.

Το σκορ άνοιξε ο ΠΑΟ με τον Ξανθόπουλο στο 42' με υπέροχη απευθείας εκτέλεση φάουλ. Η Καρδία έφερε το παιχνίδι στα ίσα στο 71' με όμορφο διαγώνιο σουτ του Γιανουπλάκη έξω από τον περιοχή. Στα εναπομείναντα λεπτά δεν άλαξε κάτι και έτσι ο τελικός οδηγήθηκε στο εξτρά μισάωρο της παράτασης. Εκεί η Καρδία με ένα τέρμα σε κάθε ημίχρονο(Μάνιος 103΄, Ξανθόπουλος 106΄) πήρε την πολυπόθυτη νίκη και το πρώτο κύπελλο στην ιστορία της.

ΑΟ Καρδίας Αλεξίου : Βασιλειάδης, Τοπαλίδης, Κουκουρώνας, Μπιμπισίδης, Πολυζάς, Γίδαρος, Τσατσαρώνης, Μάνιος, Βερνάρδος, Νικολόπουλος, Ξανθόπουλος

ΠΑΟ Κουφαλίων Τσιτενίδης : Κανδυλάπτης, Χαραλαμπίδης, Αϊβάζης, Χαριζάνης, Κοντσίδης, Τσακίρης, Υψηλός, Μαργαρίτης, Μαντζιούνης, Πολίτης, Γιαννουπλάκης