Τρίτη 13 Φεβρουαρίου 2018

Το "παλεύει" ο Κιλκισιακός

Αποτέλεσμα εικόνας για κιλκισιακος
Την τρίτη του νίκη μακριά από την έδρα του πανηγύρισε ο Κιλκισιακός που έφυγε με το τρίποντο από την Θεσσαλονίκη και τον Λαγκαδά, αποτέλεσμα το οποίο διατηρεί ζωντανούς τους «κυανέρυθρους» στην μάχη της παραμονής.
Η ομάδα του Μάκη Κατσαβάκη μπήκε καλύτερα στον αγώνα από τους γηπεδούχους και μόλις στο 5΄ έφτασε κοντά στο 0-1, η προσπάθεια όμως του Προβατίδη σταμάτησε στο δοκάρι του τέρματος του Φαρμάκη.
Αυτό το οποίο δεν κατάφεραν οι «κυανέρυθροι» σε εκείνο το χρονικό διάστημα του αγώνα, το πέτυχαν στο 30΄ με το σουτ του Παπαδημητρίου. Έπειτα από το τέρμα αυτό δεν άλλαξε κάτι στο σκορ, το οποίο και διατηρήθηκε μέχρι το φινάλε του ημιχρόνου. Στην επανάληψη και πιο συγκεκριμένα στο 62΄ η ομάδα του Κιλκίς ζευγάρωσε τα τέρματα της με τον Πιπερτζή.

Από το σημείο εκείνο και μετά η ΑΠΕ Λαγκαδά πίεσε για να φτάσει στο γκολ που θα την έβαζε και πάλι στο παιχνίδι. Αυτό ήρθε στο 80΄ με τον Στεφανίδη. Έπειτα από το γκολ αυτό οι «κυανόλευκοι» πίεσαν για να φτάσουν στην ισοφάριση, ωστόσο το ήδη υπάρχον σκορ έμεινε ως είχε μέχρι το τέλος του αγώνα.

ΑΠΕ ΛΑΓΚΑΔΑ (Αστέριος Θέμελης): Φαρμάκης, Βουτσάς, Στούμπος (72’ Αγριμάκης), Μπάρμπας, Παντεκίδης, Καραμανλής, Στεφανίδης Μ. (60’ Εππας), Χιντασέλι (60’ Ζαννάκης), Βουτσιάς, Στεφανίδης Ν., Κοντέων.

ΚΙΛΚΙΣΙΑΚΟΣ (Μάκης Κατσαβάκης): Κολιοφούκας, Καραμπάς, Δρόσος, Ματεντζίδης, Παλάσκας, Καρασίμος, Λογγινίδης (70’ Ιορδανίδης), Προβατίδης, Πιπερτζής (90+1’ Τοπαλίδης), Παπαδημητρίου, Καθάριος (87’ Ρετσινάς).