Τετάρτη 6 Δεκεμβρίου 2017

Νίκη - Πρόκριση για τη μικτή νέων της ΕΠΣ Μακεδονίας. Άνετη νίκη για τη μικτή Παίδων

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΠΑΙΔΩΝ

ΕΠΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ – ΕΠΣ ΗΜΑΘΙΑΣ: 6-1
Η Μικτή Παίδων της ΕΠΣ Μακεδονίας έχοντας πολύ καλή απόδοση σε όλη τη διάρκεια του αγώνα, επικράτησε επί της αντίστοιχης ομάδας της ΕΠΣ Ημαθίας με το ευρύ σκορ 6-1.
Σκόρερ: Χαραμπόγλου (2’), Λευτερούδης (4’), Τασιούρας (15’, 36’), Σωτηριάδης (75’), Τσουρούκης (79’) - Κίτσας (53’)

Διαιτήτευσε με επιτυχία ο κ.Καρυπίδης με βοηθούς τους Αγραμάνη και Μίρτση της ΕΠΣ Πέλλας

ΕΠΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ: ΤΡΙΓΚΑΝΤΖΗΣ, ΑΚΤΣΕΛΗΣ, ΤΡΕΜΜΑΣ, ΚΕΡΑΜΙΤΣΗΣ, ΤΣΟΥΛΟΥΧΗΣ, ΠΟΡΤΟΚΑΛΑΣ, ΤΑΣΙΟΥΡΑΣ (41’ ΑΡΤΟΥΜΑΣ), ΚΟΤΙΝΑΚΗΣ (70’ ΣΤΕΦΑΝΙΔΗΣ), ΛΕΥΤΕΡΟΥΔΗΣ (41’ ΣΩΤΗΡΙΑΔΗΣ), ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΓΛΟΥ (56’ ΞΝΘΟΠΟΥΛΟΣ), ΜΑΡΤΟΣ (56’ ΜΕΤΑΞΑΣ)

ΕΠΣ ΗΜΑΘΙΑΣ: ΚΟΣΤΟΓΛΙΔΗΣ, ΣΕΡΕΜΕΤΑΣ (41’ ΜΠΡΑΒΟΣ), ΘΥΜΙΟΠΟΥΛΟΣ (26’ ΜΠΙΖΟΣ), ΤΑΣΙΟΠΟΥΛΟΣ, ΒΡΑΝΑΣ, ΛΑΖΕΚΙΔΗΣ (68’ ΤΣΟΠΟΥΡΙΔΗΣ), ΚΙΤΣΑΣ, ΜΑΝΤΖΗΣ (63’ ΒΑΣΙΛΕΙΑΔΗΣ), ΜΙΧΑΗΛΙΔΗΣ, ΠΑΠΑΙΩΑΝΝΟΥ (26’ ΜΑΡΓΑΡΙΤΗΣ), ΣΑΚΚΑΚΟΣ.

- Στον άλλον αγώνα του 3ου ομίλου θα διεξαχθεί την ερχόμενη Τετάρτη 13/12/2017

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΝΕΩΝ

ΕΠΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ – ΕΠΣ ΗΜΑΘΙΑΣ 2-1

Η Μικτή Νέων της ΕΠΣ Μακεδονίας σημείωσε τη τέταρτη συνεχόμενη νίκη της επί της αντίστοιχης ομάδας της ΕΠΣ Ημαθίας με σκορ 2-1 και εξασφάλισε δύο αγωνιστικές πριν τη λήξη της πρώτης φάσης τη 1η θέση στον 3ο όμιλο και τη πρόκρισή της στην επόμενη φάση.
Ο αγώνας ήταν συναρπαστικός και η επιτυχία της ΕΠΣΜ ήρθε λίγα λεπτά πριν τη λήξη της αναμέτρησης, καθώς ήταν καλύτερη ιδίως στο δεύτερο ημίχρονο.
Σκόρερ: Πιπιλιάρης (10΄) – Ανθουλάκης (18’), Κούφας (85’)
Διαιτήτευσε με επιτυχία ο κ.Κατεριάδης με βοηθούς τους Αγραμάνη και Μίρτση της ΕΠΣ Πέλλας.
ΕΠΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ: ΠΑΣΣΑΛΙΔΗΣ, ΚΑΤΣΟΥΛΙΔΗΣ (46’ ΤΣΙΝΕΚΙΔΗΣ), ΚΙΟΥΡΤΣΙΔΗΣ, ΚΟΥΦΑΣ, ΒΑΣΙΛΟΠΟΥΛΟΣ, ΙΩΑΚΕΙΜΙΔΗΣ (74’ ΖΗΣΟΠΟΥΛΟΣ), ΤΣΟΠΟΥΡΟΓΛΟΥ, ΑΝΔΡΑΔΗΣ, ΤΣΙΠΟΥΡΑΣ, ΑΝΘΟΥΛΑΚΗΣ, ΤΣΑΪΜΠΕΡΓΚ (61’ ΠΑΠΑΝΙΚΟΣ)

ΕΠΣ ΗΜΑΘΙΑΣ: ΖΑΧΟΣ, ΧΑΡΑΛΑΜΠΙΔΗΣ, ΘΕΟΔΩΡΟΥ, ΠΑΠΟΥΡΤΖΙΔΗΣ, ΠΑΡΑΣΧΟΠΟΥΛΟΣ (67΄ΣΙΔΗΡΟΠΟΥΛΟΣ), ΜΩΥΣΙΔΗΣ (53’ ΜΟΥΡΑΤΙΔΗΣ), ΠΙΠΙΛΙΑΡΗΣ, ΣΥΜΕΩΝΙΔΗΣ, ΒΑΣΙΑΤΣΗΣ (87’ ΚΙΡΚΙΛΙΑΝΙΔΗΣ), ΔΑΣΚΑΛΑΚΗΣ, ΛΟΥΤΣΗΣ