Τρίτη 31 Ιανουαρίου 2017

Λάρισα-Ηρακλής σημειώσατε… θέαμα!

Αποτέλεσμα εικόνας για κ15 ηρακλη
Σε ένα χορταστικό, από πλευράς γκολ, παιχνίδι αλλά ισόπαλο στο αποτέλεσμα, η U15 της Λάρισας αναδείχθηκε 3-3 με την αντίστοιχη του Ηρακλή.

Ο Μιλτιάδης άνοιξε το σκορ για την ΑΕΛ στο 20′ με τον Ανθουλάκη του να ισοφαρίζει σε 1-1 για τον Γηραιό. Ο Τσουμάνης στο 50′ έδωσε και πάλι στους γηπεδούχους το προβάδισμα με 2-1, για να ισοφαρίσει στο 70′ σε 2-2 ο Κουσίδης.

Στο 78′ η ΑΕΛ πήρε και πάλι το προβάδισμα με 3-2 με την εκτέλεση φάουλ του Μιλτιάδη και στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων ο Κούφας του Ηρακλή διαμόρφωσε το τελικό 3-3.

Η σύνθεση της U15 της Λάρισας: Κουκίτσης, Μαγιάκος, Τσιμπόλης, Παπακωνσταντίνου,Τέλιος, Μπάσδρας, Μιλιαδης Μπουζούκης, Τσουμάνης Μ., Σκουλίδης, Σταυρος

Έπαιξαν και οι Kολοβός, Κ. Tσουμάνης, Κάκαλιας, Αθανασιάδης, Δίχρης.

Η σύνθεση της U15 του Ηρακλή: Μπίκας, Ιορδανίδης, Ματθαίου, Τσαπικούνης, Κουτρουλίδης, Κούφας, Τσακιρίδης, Κριμιτζάς, Στόιος, Ανθουλάκης, Ποσίδης

Έπαιξαν και οι Πισιώτης, Καρακίτσος, Κατσουλίδης.
ΠΗΓΗ:talentabout.gr