Δευτέρα 19 Δεκεμβρίου 2016

"ΤΡΕΝΟ" Η ΑΠΕ Λαγκαδά 1-0 ΤΗ ΔΟΞΑ Προσκυνητών

Στο... κυνήγι του πρωτοπόρου Απόλλωνα Καλαμαριάς παραμένει η ΑΠΕ Λαγκαδά που συνέχισε με μία ακόμη νίκη στον 1ο όμιλο της Γ’ Εθνικής, επικρατώντας αυτή τη φορά της Δόξας Προσκυνητών με 1-0 στο μεταξύ τους παιχνίδι για τη 12η αγωνιστική.

Αυτή τη φορά η ομάδα του Αλέξανδρου Κατικαρίδη δυσκολεύτηκε αρκετά, καθώς ο αντίπαλος γκολκίπερ Περτσάς πραγματοποίησε σωρεία εντυπωσιακών επεμβάσεων.
Στο 33ο λεπτό ο Καρακατσάνης είχε σουτ στο δοκάρι, με τον Περτσά να αναλαμβάνει δράση από ‘κει και πέρα και να σταματά διαδοχικά τον Παυλίδη στο 37’ και τρία λεπτά αργότερα να κάνει απίστευτη διπλή απόκρουση σε προσπάθειες των Παυλίδη και Καρακατσάνη.
Οι προσκυνητές απείλησαν με τον Εμρέ στο ξεκίνημα της επανάληψης αλλά ο Ρίζος ήταν εκεί και απέκρουσε και τελικά το γκολ για την ομάδα του Λαγκαδά ήρθε στο 67’ με τον Παναγιωτούδη να γράφει το 1-0 με εξαιρετικό βολέ εκτός περιοχής.
Στο διάστημα που απέμενε οι φιλοξενούμενοι απείλησαν ξανά με τον Κίτσο στο 82’, όμως ο Ρίζος απέκρουσε σωτήρια κι έτσι οι γηπεδούχοι κράτησαν το τρίποντο ως το τέλος.
ΑΠΕ ΛΑΓΚΑΔΑ (Αλέξανδρος Κατικαρίδης): Ρίζος, Καραμπάς, Πολίτης, Μπάρμπας, Καραμανλής, Παναγιωτούδης, Ντούγκα, Καρακατσάνης, Παυλίδης (58’ Κρυστάλλης), Πολύζος, Αχαλινόπουλος (80’ Κοντεών).
ΔΟΞΑ ΠΡΟΣΚΥΝΗΤΩΝ (Γιάννης Κλειτσιώτης): Περτσάς, Κελεσίδης, Μόσχος, Κίτσος, Λειβαδιώτης (68’ Ιωαννίδης), Τρίχας, Εμρέ, Δραγανίδης, Σερίφης (56’ Γιαννακιτσίδης), Κλης, Δημητριάδης (85’ Μανδήλας).