Δευτέρα 17 Οκτωβρίου 2016

"Πόρνη" μπάλα!!!

Αποτέλεσμα εικόνας για ΓΗΠΕΔΟ ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΥ ΝΕΑΠΟΛΗς
Μαγική εικόνα στο γήπεδο του Μακεδονικού όπου ο Ηρακλής Αμπελοκήπων αδικώντας τον εαυτό του υπέστη βαριά ήττα με 4-0 από έναν Μακεδονικό που δείχνει να μην χαρίζεται σε όποιον τον αμφισβητήσει.
Στο πρώτο ημίχρονο οι φιλοξενούμενοι έκρυψαν στην κυριολεξία την μπάλα όμως στην τελική τους ενέργεια ήταν τραγικοί με συνέπεια ένα 0-3 το λιγότερο να γίνει 1-0.Στο δεύτερο ο Μακεδονικός όχι μόνο ισορρόπησε το παιχνίδι αλλά  έχοντας να αντιμετωπίσει μία ομάδα με μεγάλα κενά και πολλά λάθη έπαιξε συνετά και πειθαρχημένα και έφτασε σε μια εύκολη νίκη και πλησίασε σε απόσταση αναπνοής από την κορυφή.Οι παίκτες του Ηρακλή με την εμφάνιση του δευτέρου ημιχρόνου αδίκησαν και τους εαυτούς τους αφού το σκορ είναι πολύ βαρύ σύμφωνα και με τις δυνατότητες τους.
Σκόρερ: Ογκουνσότο (15’), Τσιαμπάζης (55’), Ζαγναφέρης (61’), Στασινόπουλος (70’)

Διαιτησία: Τεβεκέλης (Τυριακίδης – Σιανίδης)

ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ: Παπαθανασίου, Αχαλινόπουλος, Αβαλιάν, Αντωνιάδης (76’ Αντωνιάδης), Τσιαμπάζης, Δήμου, Γαρύφαλλος, Πεχλιβάνης (46’ Λυκίδης), Στασινόπουλος, Ζαγναφέρης, Ογκουνσότο (70’ Καθάριος)

ΗΡΑΚΛΗΣ: Αζόβ, Παπάζογλου, Παπαιωάννου, Παναγιωτίδης, Τσακαλής, Μπετσάκος (20’ Σαμανίδης), Μαυρίδης, Σάρρος (75’ Γλεντής), Σπάσης (80’ Δημητρακόπουλος), Χουνουζίδης, Τσεκερίδης