Κυριακή 27 Σεπτεμβρίου 2015

Αγχωτική νίκη για τον Μακεδονικό

<<Μαγική>> εικόνα στο γήπεδο του Μακεδονικού όπου η ομώνυμη ομάδα μετά από ένα εκπληκτικό παιχνίδι κατάφερε να κάμψει την αντίσταση του Ολυμπιακού Κυμίνων με δύο γκολ του μόνιμου σκόρερ Παπαποστόλου.
Οι γηπεδούχοι μπήκαν καλύτερα στον αγωνιστικό χώρο και επέβαλαν τον ρυθμό τους στο πρώτο μησάωρο του παιχνιδιού όταν και κατάφεραν να προηγηθούν.Από εκεί και πέρα οι φιλοξενούμενοι ισορρόπησαν το παιχνίδι και άρχισαν δειλά-δειλά να βγαίνουν στην επίθεση δημιουργώντας αναστάτωση στα καρέ του Καραβελίδη.Το δεύτερο ημίχρονο ήταν παράσταση για έναν ρόλο με τους παίκτες των Κυμίνων να κυριαρχούν σε όλα τα επίπεδα και να δημιουργούν σωρεία ευκαιριών χωρίς όμως να καταφέρουν κάτι καλύτερο αφού πέσανε πάνω στον εκπληκτικό Καραβελίδη που κράτησε στην κυριολεξία όρθιο τον Μακεδονικό.Στις καθυστερήσεις του παιχνιδιού με απευθείας χτύπημα φάουλ ο Ππαποστόλου έγραψε το τελικό 2-0.α πρέπει να σημειωθεί ότι ο Ολυμπιακός Κυμίνων στερήθηκε για διαφόρους λόγους των υπηρεσιών των Τσακίρη,Τσαφάϊ,Σιούνη,Αυγέρου.