Τετάρτη 4 Μαρτίου 2015

B' φάση Περιφερειακών Ομάδων Παίδων και Νέων

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΠΑΙΔΩΝ
1η Περιφέρεια – 2η Περιφέρεια 2-4
Η 2η Περιφερειακή ομάδα Παίδων ύστερα από καλή εμφάνιση κατάφερε να επιβληθεί της 1ης Περιφερειακής ομάδας με σκορ 4-2, αν και έχασε στο 12’ με 0-2. Οι Παίδες της 2ης Περιφέρειας ήταν καλύτεροι σ’ όλη τη διάρκεια του αγώνα και δίκαια επικράτησαν των αντιπάλων τους. Δοκάρια είχαν ο Χρήστος Κωνσταντινίδης στο 38’ πριν την επίτευξη του γκολ από τον Γκουτζιουρίδη και ο Βαρσαμίδης στο 72’.

Σκόρερ: Κοντάκης (2’, 12’), Κωνσταντινίδης (37’), Γκουτζιουρίδης (39’), Μπαταλαμάς (65’), Θεοδωρίδης (80’ με πέναλτι).
Διαιτήτευσε με επιτυχία ο κ. Τσαπάρας (Γκουγκούδης, Καμπούρης) της ΕΠΣ Σερρών.
1η ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ: Βεζυρίδης, Τάσιος, Αθανασιάδης, Αχζμετ, Τζιαφαδιάς, Αλεξακίδης (67’ Σαγκιρίδης), Ντουρτιμές (57’ Γκούλας), Περκαντάς, Κοντάκης, Βαρσαμίδης, Στοϊνοβιτς (41’ Κούγκας).
2η ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ: Καζουλίδης, Κλειτσιώτης, Μπραγκατζης, Σαπρανίδης, Σαρρής, Βουτσάς, Χαριτάκης (41’ Πασσαλής), Θεοδωρίδης, Μπαταλαμάς, Γκουτζιουρίδης, Κωνσταντινίδης (70’ Ζλατίντσης).

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΝΕΩΝ
1η Περιφέρεια – 2η Περιφέρεια 2-3
(στην παράταση)

Υστερα από ένα συναρπαστικό αγώνα η 2η Περιφερειακή ομάδα Νέων νίκησε την 1η Περιφερειακή ομάδα με σκορ 3-2 στην παράταση, καθώς η κανονική διάρκεια του αγώνα βρήκε τις δύο ομάδες ισόπαλες με σκορ 2-2. Οι παίκτες και των δύο ομάδων έπαιξαν πολύ καλά και απέσπασαν τα κολακευτικά σχόλια και το χειροκρότημα αυτών που παρακολούθησαν τον αγώνα, αλλά οι Νέοι της 2ης Περιφέρεια ειδικά στο β’ ημίχρονο και στην παράταση ήταν καλύτεροι και πιο αποτελεσματικοί γι’ αυτό σημείωσαν αυτήν την καθοριστική νίκη. Ο Ζυγκερίδης
στο 59’ έχασε πέναλτι.
Σκόρερ: Χατζηιωαννίδης (8’, 78’), Τεμεκές (12’), Βάντσης (40’), Ζυγκερίδης (107’).
Διαιτήτευσε με επιτυχία ο κ. Γκουγκούδης (Τσαπάρας, Καμπούρης) της ΕΠΣ Σερρών.
1η ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ: Κελετζής, Κωνσταντινίδης, Κιλιμτζίδης, Βογιατζής, Τσιλιακίδης, Τεμεκές (76 Μόραλης), Σωτηριάδης, Ασλιώτης, Αθανασιάδης, Ιωσηφίδης (70’ Πεχλιβανόπουλος), Βάντσης (62’ Θωμαϊδης).
2η ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ: Τσίφτσης, Ηλιάδης (46’ Ποζατζίδης), Χατζηχρήστου, Ζαφειρίου (20’ λτρ. Δαλιανόπουλος), Μπαξεβάνος, Διαμαντής, Κιουλτζόπουλος (67’ Ασλανίδης), Τσιγγάρας, Ζυγκερίδης, Παπαδόπουλος Ν., Χατζηιωαννίδης.