Παρασκευή 27 Φεβρουαρίου 2015

Ήττα στο Αιγίνιο με σκορ 2-0

Για την 19η αγωνιστική της Football League ΟΠΑΠ, o Αγροτικός Αστέρας γνώρισε εκτός έδρας την ήττα με σκορ 2-0 από τον Αιγινιακό.
 Οι «σταχυοφόροι» από νωρίς έμειναν πίσω στο σκορ και κάθε ελπίδα τους για να αποσπάσουν έστω την ισοπαλία εξανεμίστηκε στο 60΄ με την εξαιρετικά αμφίβολης ορθότητας απόφαση του διαιτητή να καταλογίσει πέναλτι υπέρ του Αιγινιακού.

Στα του αγώνος: Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ μόλις στο 4΄ με σκόρερ τον Λιόλιο, ο οποίος στην εκτέλεση κόρνερ του Πέντα βγήκε πρώτος στη μπάλα και με κεφαλιά την έστειλε στα δίχτυα.

Ο Αστέρας είχε σημαντική ευκαιρία για να ισοφαρίσει πέντε λεπτά μετά, αλλά το σουτ του Στεφανίδη από ευνοϊκή θέση μπλόκαρε ο Τόλιος. Με καίριες επεμβάσεις στο 15΄ και στο 18΄, ο Βοσνιάδης αντιμετώπισε επικίνδυνες ενέργειες για την εστία του από τον Πέντα και τον Κυνηγόπουλο αντίστοιχα. Στο 38΄ ο τερματοφύλακας του Αστέρα κλήθηκε να επέμβει ξανά, αποκρούοντας εντυπωσιακά την εκτέλεση φάουλ του Πέντα.

Στο δεύτερο ημίχρονο, ο Αστέρας ήρθε κοντά στην ισοφάριση με τη σέντρα-σουτ του Χιντζίδη που σταμάτησε στο οριζόντιο δοκάρι. Λίγα λεπτά μετά, όμως, ο διαιτητής της συνάντησης, κ. Σωσώνης, έκρινε πως ο Βοσνιάδης ανέτρεψε τον Ντίντακ σε φάση τετ α τετ και καταλόγισε το πέναλτι σε βάρος του Αστέρα. Ο Γιαζιτζόγλου ήταν εύστοχος από την άσπρη βούλα για το 2-0 στο 61΄.

Αγροτικός Αστέρας: Γιώργος Κούτσης - Βοσνιάδης, Σκλιοπίδης, Ντόικιτς, Παλάσκας, Χιντζίδης, Τσεμπερίδης (88' Γεωργιάδης), Καθάριος (60΄ Σαμουηλίδης), Καρακατσάνης, Πάτο, Ναστέφσκι (31΄ Μίλιτς), Στεφανίδης. Αναπληρωματικοί: Ταταρίδης, Καραντασιάδης, Θεοδωρίδης, Τριανταφυλλίδης.

Αιγινιακός: Σταύρος Διαμαντόπουλος - Τόλιος, Λιόλιος, Μπερτέν, Αραμπατζής, Γιαζιτζόγλου, Ρίκκα, Φαμπίνιο, Πέντα (66΄ Ζούρκος, 83΄ Αντρέ), Ντιντάκ (76΄ Καζάκης), Γουέλκαμ, Κυνηγόπουλος.