Κυριακή 28 Σεπτεμβρίου 2014

Βρασίδας "Βρασνών:Να ξυπνήσει ο ργωισμός τους".

Eφιαλτικό ξεκίνημα για την ομάδα μας στο πρωτάθλημα αφού γνώρισε την συντριβή με σκορ 6-0 στην έδρα του Ξηροποτάμου.
Κριτική για τον αγώνα δεν χρειάζεται να γίνει, όχι γιατί η ομάδα ήταν τόσο κακή στο μεγαλύτερο διάστημα του αγώνα, (στο πρώτο ημίχρονο ναι μεν χάναμε 2-0 αλλά είχαμε χαμένο πέναλτι και 2 δοκάρια) αλλά κυρίως για την αντίδραση των ποδοσφαιριστών μας μετά την επίτευξη του τρίτου γκολ των αντιπάλων στο 60ο λεπτό, όπου και εγκατέλειψαν κάθε προσπάθεια να σταθούν αξιοπρεπώς στο γήπεδο για το υπόλοιπο του αγώνα, μη σεβόμενοι την διοίκηση, τον κόσμο που ακολούθησε την ομάδα, την φανέλα που φοράνε αλλά κυρίως τους ίδιους τους τους εαυτούς με αποτέλεσμα να διασυρθούν.

Η αρχή είναι κάκιστη αλλά είναι στο χέρι των ίδιων των ποδοσφαιριστών μας να αντιστρέψουν το κλίμα. Δικαιολογίες μπορούν να γραφτούν πολλές για τους λόγους που οδήγησαν στην ήττα αλλά η αγωνιστική συμπεριφορά των ποδοσφαιριστών μας δεν αφήνει περιθώρια να σταθούμε σε αυτές. Ελπίζουμε μόνο ότι το αποτέλεσμα αυτό θα ξυπνήσει τον ποδοσφαιρικό εγωισμό των παικτών μας και από την επόμενη κιόλας αγωνιστική να αποδείξουν ότι απλά ήταν ανέτοιμοι για επίσημο παιχνίδι.
Συγχαρητήρια στην ομάδα του Ξηροποτάμου για την εξαιρετική εμφάνιση της και δίκαια επικράτηση της. Άψογη φιλοξενία και συμπεριφορά εντός και εκτός γηπέδου και της ευχόμαστε να έχει ανάλογη συνέχεια σε όλα τα επίπεδα.