Δευτέρα 25 Νοεμβρίου 2013

ΕΘΝΙΚΟΣ ΠΥΛΑΙΑΣ- Γ.Σ. ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ 1- 4

arsenidis
Ότι δεν καταφέρνει στην Ηλιούπολη, το καταφέρνει μακριά από αυτή, ο ΓΣ Ηλιούπολης, ο οποίος πραγματοποιώντας πολύ καλή εμφάνιση κέρδισε με 1-4 τον Εθνικό Πυλαίας.

Στο πρώτο μέρος, ο Εθνικός Πυλαίας είχε την ελαφρά υπεροχή και έχασε ορισμένες καλές ευκαιρίες, με την Ηλιούπολη όμως να στέκεται… όρθια.

Στο δεύτερο ημίχρονο, η ομάδα του Λεωνίδα Υφαντίδη, ο οποίος βρισκόταν στις Σέρρες για το ματς του Μακεδονικού, (βρισκόταν στον πάγκο ο Ταληχμανίδης), κατάφερε να ανεβάσει στροφές και αρχικά με σουτ του Μπακαρόπουλου μέσα από την μεγάλη περιοχή να γράψει το 0-1 και στη συνέχεια με ένα υπέροχο μακρινό σουτ του Αρσενίδη να κάνει γρήγορα το 0-2 (65′).

Οι Ηλιουπολίτες συνέχισαν να πιέζουν και κατάφεραν μετά από εκτέλεση κόρνερ και κεφαλιά του Φωτογλίδη να κάνουν το 0-3 στο 80ο λεπτό και μετέπειτα με τον Χατζή να πετυχαίνουν το τέταρτο τους τέρμα. Οι γηπεδούχοι το μόνο που κατάφεραν ήταν να μειώσουν σε 4-1, το οποίο ήταν και τελικό αποτέλεσμα.

Μετά από αυτήν την ήττα ο Εθνικός Πυλαίας παρέμεινε στους 14 βαθμούς και την επόμενη αγωνιστική αντιμετωπίζει εκτός έδρας την Καρδία. Στον αντίποδα, η Ηλιούπολη δείχνει ότι έχει μία πολύ καλοδουλεμένη ομάδα και δεν αποκλείεται να την δούμε στον δεύτερο γύρο να διεκδικεί μία θέση στην πρώτη 8άδα. Επόμενο παιχνίδι για την Ηλιούπολη είναι με αντίπαλο τον Άρη Καβαλαρίου.

Τα γκολ των νικητών: Μπακαρόπουλος 54’, Αρσενίδης 65’, Φωτογλίδης 80’, Χατζής 85’.

Διαιτητής: Φρατζέσκος (Ν. Τσιότσιος, Γιουνάν).

Πυλαία (Λ. Γκόλιας): Αλβανούδης, Ιορδανίδης, Ραζίδης, Τζάνος, Μαστροδήμος (70’ Παπαγεωργίου), Κοσμάς, Νικοκάρα (46’ Κέφος), Μέμα (71’ Παπανικολάου), Κεσίδης, Καρανικόλας, Φιλιπούλης.

Ηλιούπολη (Ταληχμανίδης): Ψάριας, Τάτσιος, Κόρδας, Καρανίκας, Πόπτσης, Παπαδόπουλος, Παντελίδης (64’ Χατζής), Αν. Τσεβρετζής (82’ Μελίδης), Φωτογλίδης (87’ Γ. Τσεβρετζής), Μπακαρόπουλος, Αρσενίδης