Δευτέρα 28 Οκτωβρίου 2013

Ήττα-σοκ στον Βαθύλακκο για τον ΑΟ Μεσημβρίας!!!

S030F01CNS25
Ένα αρκετά δυνατό και νευρικό παιχνίδι διεξήχθη σήμερα το απόγευμα στο Βαθύλακκο, ανάμεσα στον τοπικό Σμυρναϊκό και τον Α.Ο. Μεσημβρίας, στο τοπικό ντέρμπι του Δήμου Χαλκηδόνας.

Η ομάδα του Κώστα Μίκρα με εξαιρετική εμφάνιση στο δεύτερο ημίχρονο φιλοδώρησε με τέσσερα τέρματα την ομάδα της Μεσήμβριας. Την αναμέτρηση παρακολούθησαν περισσότεροι από 300 φίλαθλοι, οι οποί έδωσαν δυναμικό παρών στις κερκίδες, αφήνοντας το δικό τους… στίγμα στην αναμέτρηση.

Η ομάδα της Μεσήμβριας ήταν αυτή που μπήκε πιο δυνατά στο παιχνίδι, έχοντας την κυριαρχία στο μεγαλύτερο μέρος του πρώτο ημιχρόνου, αλλά ο Σμυρναϊκός στο 35’ κατάφερε να ανοίξει το σκορ με ένα σουτ… κεραυνό έξω από τη μεγάλη περιοχή του Γιώργου Ζορμπά και να πάει στα αποδυτήρια με το σκορ, υπέρ του.

Στην επανάληψη οι ρόλοι αντιστράφηκαν, οι γηπεδούχοι μπήκαν πιο δυνατά και μόλις στο 48’ έχασαν μεγάλη ευκαιρία να διπλασιάσουν τα τέρματα τους, με τον Γιλτίδη, ο οποίος ήταν και ο κορυφαίος παίκτης της αναμέτρησης, να στέλνει την μπάλα στο αντίπαλο δοκάρι.

Στο 55’ τελικά, η ομάδα του Βαθυλάκκου έκανε το 2-0 με σουτ του Αρουτίδη και στο 60’ τριπλασίασε τα τέρματά της, με τον Γιλτίδη. Ο ίδιος παίκτης, στο 73’ διαμόρφωσε το τελικό 4-0, ενώ στη συνέχεια ο Α.Ο. Μεσημβρίας έχασε δύο μεγάλες ευκαιρίες να μειώσει, όταν στο 79’ ο Στουκογιάννης κέρδισε πέναλτι και το εκτέλεσε ο ίδιος, στέλνοντας την μπάλα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Μπαλάσκα, όπως επίσης στο 88’, με τον Διαμαντή να στέλενει την μπάλα στο αντίπαλο δεξί κάθετο δοκάρι.

ΣΜΥΡΝΑΪΚΟΣ ΒΑΘΥΛΑΚΚΟΥ- Α.Ο ΜΕΣΗΜΒΡΙΑΣ 4-0

Σκόρερ: Γ. Ζορμπάς 35’, Αρουτίδης 55’, Γιλτίδης 60’, 73’

Διαιτητής: Μολιχιτούδης (Περικλείδης, Κ. Νικολαΐδης)

Βαθύλακκος (Κ. Μίκρας): Μπαλάσκας, Δ. Ζορμπάς, Λεονταράκης, Καρδαμίλας, Τζορντανίδης, Μέλλιος, Βοργιάς (27’ Χατζηπαρασκευάς), Γ. Ζορμπάς (76’ Παναγιωτίδης), Αρουτίδης, Γιλτίδης (73’ Μπαγανάς), Τσιρογιάννης.

Μεσήμβρια (Ι. Χωλίδης): Καλίγκος, Κυρλής, Διαμαντής, Τάφα, Αποστόλου, Βουτσινός, Νικολούλης, (76’ Τοκατλίδης), Σαββαΐδης, Στόικοβ (50’ Τσαρτσάρης), Στουκογιάννης, Τσαμτζίδης (67’ Κεσίδης).