Δευτέρα 28 Οκτωβρίου 2013

"Καλπάζει" προς την κορυφή η ΑΕ Πολυδενδρίου.

αεπ
Αν και δεν βρέθηκε σε καλή μέρα, η ΑΕ Πολυδενδρίου κατάφερε να κερδίσει με 3-0 τον Μακεδονικό Ασκού, φτάνοντας στους 14 βαθμούς, δύο χαμηλότερα από την κορυφή.

EPSM24.GR
Με δύο γκολ του Βασιλομιχελάκη και ένα γκολ του Βαχανελίδη στο 90΄, η ΑΕΠ επικράτησε με 3-0 του Μακεδονικού Ασκού και έκανε ένα σημαντικό άλμα προς την κορυφή, παραμένοντας σε κοντινή απόσταση από τον πρωτοπόρο Ιάσων Αυγής.

Σε ένα μέτριο παιχνίδι σε γενικές γραμμές, η ΑΕ Πολυδενδρίου κατάφερε στην πρώτη της φάση στο 41ο λεπτό να κάνει το 1-0 με τον Βασιλομιχελάκη, σε ένα πρώτο ημίχρονο όπου ο Μακεδονικός Ασκού είχε ελαφρώς την υπεροχή.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Μακεδονικός Ασκού έχασε αρχικά τα «πατήματα» του, με τον Βασιλομιχελάκη να πετυχαίνει το δεύτερο προσωπικό του τέρμα και να κάνει το 2-0. Σε κείνο το σημείο ο Μακεδονικός ανέβασε στροφές και επί 25 λεπτά πίεζε για να πετύχει κάποιο τέρμα ωστόσο ο Βαχανελίδης ήταν αυτός που «σφράγισε» τη νίκη για τους γηπεδούχους, διαμορφώνοντας το τελικό 3-0.
Πολύ καλά τα πήγε ο διαιτητής κ. Λυμπούδης μαζί με τους βοηθούς του Στάνγκο και Μερκενίδη.

ΑΕ ΠΟΛΥΔΕΝΔΡΙΟΥ- ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ ΑΣΚΟΥ 3-0
Σκόρερ: Βασιλομιχελάκης 44΄, 63΄, Βαχανελίδης
Διαιτησία: Λυμπούδης (Στάνγκος- Μερκενίδης)

ΑΕΠ: Κισά Ομέρ, Θεοδωρίδης, Ανδριανίδης, Παυλίδης, Χατζηχαριστός, Παπαδόπουλος, Καντραντζόγλου, Κολόκας, Βασιλομιχελάκης, Βαχανελίδης, Μαυρομάτης
Αγωνίστηκαν επίσης οι: Πουσκόγλου, Αϊναλής και Κολιτζίκης
ΑΣΚΟΣ: Νιάνιος, Μωυσίδης, Μακρής, Καρατέεβ, Ζελελίδης, Μελισσόπουλος, Κισκίνης, Μπίτος, Ηλιάδης, Ανεστίδης, Νικολόπουλος
Αγωνίστηκαν επίσης οι: Πείμανίδης, Πασπάλας και Καρασταμάτης