Τετάρτη 30 Οκτωβρίου 2013

«Διπλό» της Μαλακοπής στην Επανωμή, αστόχησε πάλι σε πέναλτι η Αναγέννηση.

thermi malakopi
Σπουδαία νίκη μέσα στην Επανωμή πέτυχε ο ΠΟ Μαλακοπής, ο οποίος κατάφερε να κερδίσει με 1-2 την τοπική Αναγέννηση και να φτάσει τους 20 βαθμούς, σε ένα παιχνίδι όπου η ομάδα της Επανωμής αστόχησε πάλι σε πέναλτι.

Περίοδο ντεφορμαρίσματος διανύει η ομάδα του Νίκου Σακελλαρίδη, η οποία έμεινε για τρίτο σερί παιχνίδι χωρίς νίκη. Ακόμα μια φορά η Επανωμή αστόχησε σε πέναλτι, το οποίο εκτέλεσε αυτή τη φορά ο Ντάμτσι. Επόμενο παιχνίδι πλέον για την Αναγέννηση είνα στην Σταυρούπολη με τον Παύλο Μελα.

Στον αντίποδα, η Μαλακοπή πέτυχε την δεύτερη συνεχόμενη νίκη της στην Επανωμή, με τα γκολ που πέτυχαν οι Φέμι και Τσιαβδαρίδη, στο 37′ και 62΄, αντίστοιχα. Το τελικό 1-2 έγραψε ο Γεωργαντζάς για την Επανωμή, ο οποίος είχε περάσει στο ημίχρονο ως αλλαγή. Η Μαλακοπή πλέον θα υποδεχθεί στο γήπεδο της Πυλαίας, τον Ελευθεριακό.
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΕΠΑΝΩΜΗΣ- Π.Ο. ΜΑΛΑΚΟΠΗΣ 1-2