Τρίτη 29 Οκτωβρίου 2013

Ναζιανζός Νέας Καρβάλης - Α.Ε. Καβάλας 2-1

Μεγάλη νίκη για την ομάδα της Νέας Καρβάλης στο ντέρμπι της κατηγορίας με αντίπαλο την ΑΕΚ.Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν νωρίς στο σκορ αφού μολις στο 4ο λεπτό ο Άγγος κέρδισε πέναλτι , το  οποίο εκτέλεσε εύστοχα ο Αγγελίδης γράφοντας το 0-1.

Η απάντηση της Ναζιανζού ήταν άμεση αφού στο 7ο λεπτό ο Καρακείσογλου με  υπέροχο σουτ έξω από την περιοχή  έκανε το 1-1.Η απόλυτη ανατροπή έγινε στο 29ο λεπτό όταν μετά απο φάουλ που εκτέλεσε ο Καρακείσογλου ο Μακαρίδης πήρε την κεφαλιά και έγραψε το 2-1.
Συνθέσεις :
Ναζιανζός : Μαρούλας ,Πουρτουλίδης ,Χατζηαποστολίδης, Φουρκαλάς, Παυλίδης, Γοριδάρης ,Χατζηβασιλειάδης Ν. ,Καρακείσογλου ,Μακαρίδης , Χατζηβασιλειαδης Β. , Παπαδόπουλος
Αγωνίστηκαν επίσης : Γεωργιάδης ,Παντελόπουλος , Ζουμπουλίδης
A.Ε. Καβάλας : Χαδόλιας , Κωστόπουλος, Σεμερτζίδης , Δόρκας ,Γεωργούλας , Ισά , Αντωνάκης, Δασκαλίδης, Λευθέρης,  Αγγελίδης , Άγγος
Αγωνίστηκαν επίσης: Παχατουρίδης , Τσιλέζογλου, Αραπίδης