Σάββατο 27 Απριλίου 2013

Επεισόδια στην Κριθιά.

Επεισοδιακός ο αγώνας στην Κριθιά(videos)
Λίγο έλειψε να μην τελειώσει ο αγώνας μεταξύ του Ελλήσποντου Κριθιάς και του Μακεδονικού Λητής που έγινε σήμερα το απόγευμα στο γήπεδο της Κριθιάς. Συγκεκριμένα καθώς το ματς πλησίαζε στο τέλος του και το σκορ ήταν στο 0-0 η διάχυτη νευρικότητα που επικρατούσε τόσο ανάμεσα στους φιλάθλους όσο και μεταξύ των ποδοσφαιριστών είχε σαν αποτέλεσμα να ξεσπάσουν επεισόδια και ο αγώνας να διακοπεί για κάποια λεπτά. Φίλαθλοι των δύο ομάδων αλλά και παίκτες συμπλέκονταν στις κερκίδες αλλά και στον αγωνιστικό χώρο. Τελικά χάρη στην παρέμβαση κάποιων παραγόντων των δύο ομάδων που επέδειξαν την απαραίτητη ψυχραιμία ο αγώνας τελείωσε κανονικά.
Μετά την διακοπή στο τελευταίο λεπτό του αγώνα ο Μακεδονικός Λητής κατάφερε να πετύχει το πολυπόθητο γκολ και να νικήσει με 0-1, πράγμα που του επιτρέπει να συνεχίσει την προσπάθειά του για να παραμείνει στην κατηγορία. Αντίθετα ο Ελλήσποντος Κριθιάς υποβιβάστηκε οριστικά. Παρακολουθήστε παρακάτω στιγμιότυπα από τον αγώνα και τα όσα άλλα διαδραματίστικαν στο γήπεδο της Κριθιάς.
ΠΗΓΗ:lagadas24