Τετάρτη 17 Σεπτεμβρίου 2014

ΑΠΕΛ-Γ.Σ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ 2-1

Δύσκολη νίκη με 2-1 πέτυχε η ΑΠΕΛ με αντίπαλο την νεανική ομάδα της Ηλιούπολης που πάλεψε το παιχνίδι παρόλο που στα τελευταία λεπτά αγωνίζονταν με 9 παίκτες λόγω αποβολής του Ξούρα και τον τραυματισμό του Φωτογλίδη.
Το πρώτο ημίχρονο ήταν μοιρασμένο και οι φάσεις που δημιουργήθηκαν ήταν ελάχιστες.Στο δεύτερο η ΑΠΕΛ μπήκε πολύ δυνατά και αφού κατάφερε να ελέγξει τον χώρο του κέντρου προηγήθηκε με 2-0 ενώ δημιούργησε και άλλες δύο πολύ καλές ευκαιρίες .Να σημειωθεί όμως ότι στο δεύτερο γκολ ο επόπτης σήκωσε την σημαία υποδεικνύοντας επιθετικό φάουλ όμως ο διαιτητής τον αγνόησε και στην συνέχεια της φάσης σημειώθηκε το γκολ.Στο τελευταίο εικοσάλεπτο η φιλοξενούμενοι πίεσαν όμως το μόνο που κατάφεραν ήταν να μειώσουν το σκορ.